Warsztaty

Dlaczego warto.

W dobie powszechnej i ciągle postępującej robotyzacji społeczeństwa często zapominamy jak ważna dla naszego zrównoważonego rozwoju jest prawa półkula mózgu.
Wszechobecne komputery, tv, smartfony oraz cały klasyczny model edukacji kładzie nacisk głównie na rozwój lewej półkuli mózgu która odpowiada przede wszystkim za logikę, racjonalne myślenie i przyswajanie danych. Coraz częściej działamy jak komputery: wydajnie, odtwórczo, bez emocji….
Oczywiście we współczesnym świecie jest to po części niezbędne i bardzo ważne, jednak często w tym wszystkim zapominamy że dla naszego prawidłowego rozwoju i zdrowia psychicznego niezbędne jest aby równomiernie pracowały obie półkule mózgowe. Niezbędny jest balans… Im więcej balansu tym więcej w nas szczęścia.
Czym jest prawa półkula? Za co odpowiada?
Przede wszystkim za wyobraźnie, kreatywność, i twórczość w każdym aspekcie. Również jednak za emocje i uczucia (o czym często zapominamy) bardzo poważnie wpływając tym samym na naszą umiejętność kreowania szczęśliwych związków i relacji międzyludzkich.

Czym jest glina?

Glina to dotyk i czucie. Glina to tworzenie i wyciszenie…. Glina to skierowanie się do swojego wnętrza i wyciągnięcie stamtąd tego co najlepsze, glina to wyobraźnia i kreacja. Glina to praca obu rąk równocześnie a tym samym nie tylko motoryka lecz również synchronizacja półkul. Im więcej pracujemy w ten sposób (zgniatając i ugniatając) tym więcej połączeń wytwarza się miedzy półkulami, tym więcej w nas spokoju, balansu , równowagi. Nasza inteligencja wzrasta.
Glina to wspaniała terapia odstresowująca, wpływająca na nasze dobre samopoczucie psychiczne a w przyszłości również na naszą zdolność budowania szczęśliwych relacji.
Zrób prezent swojemu dziecku i zapisz go na zajęcia a jego mózg i równowaga wewnętrzna będą Ci naprawdę wdzięczne. Efekty będą widoczne na pewno. Teraz w postaci pięknych, własnoręcznie wykonanych prac a także w przyszłości.

Zadzwoń już teraz!

Wszystkich chętnych chcących poeksperymentować z gliną, poznać lub rozwinąć swoje możliwości w tej technice serdecznie zapraszam do mojej pracowni. Glina jest niesamowicie plastycznym materiałem, z którego można ulepić niemal wszystko. Warsztaty z ceramikiSpróbuj, a zobaczysz że świat gliny i kolorowych szkliw wciąga jak magnes. Dodatkowo możesz mieć z tego same korzyści, bo po co wydawać pieniądze na prezenty skoro można je samemu zrobić? I do tego mieć z tego jeszcze mnóstwo radości i przyjemności. Kubeczki, misy, szkatułki, kotki, aniołki i… całe mnóstwo innych ciekawych i unikatowych rzeczy. Puść wodze swojej fantazji, a przekonasz się sam na jak wiele Cię stać. Poznasz nie tylko różne rodzaje gliny czy szkliw, ale też całą gamę technik które pozwolą Ci na naprawdę duuużo i jeszcze więcej.

Zapewniam wszystkie potrzebne materiały, narzędzia, wypał prac oraz służę wszelką pomocą. Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów.

Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów wyjazdowych w Twoim mieście.

Warsztaty w pracowni.

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do mojej pracowni w Starym Sączu, która mieści się niedaleko rynku przy ul. Kazimierza Wielkiego 10 . Zajęcia odbywają się indywidualnie bądź w grupach do 10 osób maksymalnie.

pracownia ceramiki

Zajęcie odbywają się w :

środy 16:30-18:00

czwartki 16:30-18:00

 Cena: 35 zł dzieci,

obejmuje : wszelkie potrzebne materiały i narzędzia, wypał prac, komfortowe warunki pracy oraz oczywiście wszelką pomoc. Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów.

Na zajęcia prosimy umawiać się najpierw telefonicznie 608 79 45 68

Warsztaty wyjazdowe.

Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów ceramicznych w szkołach lub MDK. Zainteresowanych proszę o kontakt. Wszystkie szczegóły ustalamy indywidualnie w zależności od potrzeb.

Warsztaty w przedszkolach.

Zajęcia prowadzone są na miejscu w przedszkolach w sposób twórczy. W trakcie zajęć dzieci poznają różne rodzaje gliny, angob, technik lepienia, rozwija się tzw. „ mała motoryka”, polepsza koncentracja, rozwija wyobraźnia.

Oprócz przedszkoli miejscowych (małopolskich), regularnie bywam w przedszkolach na terenie Katowic i okolic.

Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy (prześlę szczegółową ofertę) bądź telefoniczny.

Zapraszam do obejrzenia filmu zrealizowanego podczas warsztatów ceramicznych prowadzonych dla dzieci przedszkolnych.